1,490€

SKUTER DRAGON – A8 – 4T – 50cc

91,635 ден

: 3,371 ден

91,635 ден

: 3,371 ден

Подкатегорија
This option is required
Скутери 50CC - 4T
Clear selection
SKU: Не е достапно Категорија
EAN: N/A

Опис

Модел:ITALJET DRAGON – RS – 4T
Моќност:3.8 hp
Тип на мотор:Еден цилиндар, 50cc – 4 тактен
Ладење:Воздушно ладење
Стартување:Електрично / Курбла
Палење:CDI-capacitor discharge ignition
Меѓуоскино растојание:
1,425mm
Работен волумен на цилиндарот50 cc
Сооднос на компресија:10.5:1
Тежина:110 kg
Максимална брзина:50 km/h
Систем за подмачкување:Автоматско подмачкување
Максимален вртежен момент:3.1 (6000) Nm/r/min
Должина / Ширина / Висина:1,850mm x 710mm x 1,130mm
Капацитет на гориво :5 L
Свеќица :A7RTC
Батерија:12V4Ah
Предни / Задни Гуми:120/70-12

Откријте го Hamachi Dragon A9 – Врвен Избор за Скутери

Запознајте се со Hamachi Dragon A9, скутерот кој нуди совршена комбинација на стил, перформанси и економичност. Достапен на www.skuter.mk.

Hamachi Dragon A9, скутер, урбан транспорт, економичен скутер, градски скутер, ефикасен скутер, ниска потрошувачка на гориво, лесен за возење, модерен дизајн.

Текст:

Добредојдовте на светот на Hamachi Dragon A9, најновиот член на семејството на високоперформансни скутери кој е специјално дизајниран за современиот урбан патник. Понуден на www.skuter.mk, Hamachi Dragon A9 е синоним за иновација, комфор и стил.

Иновативен Дизајн и Перформанси

Со својот современ дизајн и напредни технолошки карактеристики, Hamachi Dragon A9 нуди неспоредливо искуство на возење. Опремен со моќен 50cc мотор, овој скутер е перфектен за брзо и ефикасно навигирање низ градските улици, со минимална потрошувачка на гориво.

Економичност и Еколошка Одговорност

Hamachi Dragon A9 е дизајниран со мисла на економичноста и екологијата. Неговата ниска потрошувачка на гориво не само што ја намалува потребата за чести посети на бензинска станица, туку и придонесува кон намалување на јаглеродните емисии, правејќи го идеален избор за еколошки свесните возачи.

Комфор и Безбедност

Со фокус на комфорот и безбедноста, Hamachi Dragon A9 доаѓа со пространа седишта и напредни безбедносни карактеристики, вклучително и ефикасни кочници и стабилна рамка, обезбедувајќи мирен ум додека уживате во возењето.

Заклучок

Ако барате скутер кој го комбинира најдоброто од дизајнот, перформансите и економичноста, Hamachi Dragon A9 е вистинскиот избор за вас. Посетете www.skuter.mk за повеќе информации и започнете ја вашата авантура со Hamachi Dragon A9 денес!

Дополнителни информации

Подкатегорија