1990€

SKUTER 8M CHARGER

122,385 ден

: 4,502 ден

122,385 ден

: 4,502 ден

Подкатегорија
This option is required
Скутери 50CC - 2T
Clear selection
SKU: Не е достапно Категорија
EAN: N/A

Опис

Тип на мотор:1 цилиндар, 49cc – 2T
Ладење:водено
Стартер:електричен
Палење:Палење со празнење на кондензаторот (CDI)
Карбуратор:TK тип 16P – 6F Поместување на
Мотор49cm3
компресија:6,5:1
Максимална нето излезна моќност:4,3hp при 8000 1
Свеќичка:NGK BPR7HS
Верзија на скутер:Полнач Предни / задни<
сопирачки:Диск сопирачка 190 mm хидраулична / Диск сопирачка 193 mm хидраулична Предни / задни
тркала:MT 3,50-13 / MT 3,50-13 Предна / Задна <
гума:120/60-13 55P без цевки / 130/60-13 Предна / Задна
суспензија:телескопска вилушка / нишалка на единицата / хидраулична апсорпција на удари Терза на гумите: напред = 2,0 бари / Заден = 2,25 бари
Капацитет на гориво:6,3 L
Батерија:12V 7Ah

Италијански стил и перформанси: Истражете го Italjet Charger 8m 50cc 2T на www.skuter.mk

Откријте го Italjet Charger 8m 50cc 2T, совршениот скутер за градско возење со елегантен дизајн и моќен двотактен мотор. Посетете го www.skuter.mk за повеќе информации.

Italjet Charger 8m, 50cc скутер, двотактен мотор, градско возење, италијански дизајн, www.skuter.mk

Да го доживеете возењето на Italjet Charger 8m 50cc 2T значи да се потопите во италијанскиот стил и перформанси. Овој скутер е создаден со фокус на удобноста и елегантниот дизајн, идеален за градско возење и патување низ уличките на градот.

Италијански Дизајн и Квалитет

Italjet Charger 8m го носи потписот на италијанскиот дизајн, што значи дека освен што изгледа елегантно, тој е и квалитетно изработен. Со своите чисти линии и модерни детали, овој скутер ќе ве натера да се чувствувате стилски дури и додека стоите на место.

Моќен Двотактен Мотор

Со моќниот 50cc двотактен мотор, Italjet Charger 8m нуди брзо и ефикасно возење. Овој мотор е специјално дизајниран за градско возење, обезбедувајќи брзина и моќ што ви е потребно за лесно надминување на градската гужва.

Удобност и Практичност

Со комфорното седиште и добро избалансираната рамка, Italjet Charger 8m ви нуди удобно возење дури и на подолги растојанија. Дополнително, со големиот простор под седиштето, имате доволно место за складирање на вашите лични принадлежности.

Заклучок

Ако сте во потрага по скутер кој нуди стил, перформанси и практичност, Italjet Charger 8m 50cc 2T е одличен избор. Посетете ја нашата веб-страница www.skuter.mk и откријте го широкиот асортиман на скутери и моторцикли што ги нудиме.

Дополнителни информации

Подкатегорија