.

MOTO ULJE ENI 2T TOP RACING 1L SCOOTER 16196

950 ден

На залиха

Достапно M3

MOTO ULJE ENI 2T TOP RACING 1L SCOOTER 16196

SKU: A2525 Категорија
EAN: 5311100000209

Опис

Детали за производот
Brand: ENI

• JASO FC/FD

• ISO-L-EGD

• HUSQVARNA

Ени i-Ride Racing 2T е врвен синтетички лубрикант, специјално развиен за 2 тактни мотори. Неговите одлични перформанси го прават погоден за сите 2 тактни мотори, со воздушно или водено ладено ладење.

Специјалната формулација на Eni i-Ride Racing 2T ја гарантира најдобрата заштита на моторот, намалувајќи го абењето и формирање на депозити дури и во најекстремни услови за возење.

• Производот е формулиран со иновативни адитиви за да се обезбеди висока ефикасност за долго време на користење на издувните системи.

• Eni i-Ride Racing 2T го намалува издувниот чад во издувниот систем, обезбедувајќи ги

оригиналните перформанси на моторот.

Дополнителни информации

Подкатегорија

brend