1550€

E-SKUTER RACER

95,325 ден

: 3,506 ден

95,325 ден

: 3,506 ден

Подкатегорија
This option is required
Скутер Електричен
Clear selection
SKU: Не е достапно Категорија
EAN: N/A

Опис

Димензии1800x725x930 mm
Меѓуоскино растојание1260 mm
Тежина (со батерии)78kg (96kg)
Носивост175 kg
Максимална брзинa45 km/h
Опсег40-50 км
Ниво на бучава55 dB
ПреносБесконечно променлива брзина
Тип на електричен моторЧетка помалку
Режим на електричен мотор72V 2000 W
Големина на гумата120/70-12 140/70-12
Номинална моќност на електричен мотор2000 W
Номинална струја на електричен мотор13 А
Номинален напон на електричен мотор72 V  
Батерија на полнење70V 20Ah
Тип на батерија запечатен киселински гелПолиелектролит
Излезен напон на полнење72V  
Потрошувачка на енергија за полнење1 – 1,8 Kwh
<span class=”Y2IQFc”>Време на полнење6-8 часа
Предно светло12V 35W
Показно светло за насока12V 10W
Задно светло12V 5W
Светилка за табла со инструменти12V 3W

Упатство за употреба

Сопственикот е должен да врши редовно оддржување :

1.Редовно чистење (Напомена да не се чисти дирекно со вода)

2.Редовна контрола на исправноста на кочниците и електрониката

3.Редовна контрола на притисокот на воздухот во гумите пропишан на самата гума

4.Редовна контрола на нивото на батеријата (Напомена да не се празни под 10 % секогаш

да се оддржува ниво над 10 % )

Дополнителни информации

Подкатегорија