E-SKUTER MIKU MAX

Подкатегорија
This option is required
Скутер Електричен
Clear selection
SKU: Не е достапно Категорија
EAN: N/A

Опис

Повторно нештно ново од светот на електриката престигна во салоните на ХАМАЧИ. Новиот и веќе познат низ светот MIKU MAX сега достапен и кај нас во Македонија !!!

Моделот на MIKU MAX користи 800W BOSCH мотор. Работи под 60V со капацитет на батерија од 20Аh која гарантира долго возење со силен старт. Вклучената опрема (Темпомат и USB slot) овозможуваат дополнителни услуги додека се возите.

Истотака двојната задна суспензија заедно со фактот дека седиштето не е директно поврзано позади дава чувство на глатко возење на различни градски терени.Несекојдневниата конструкција на овој модел му дава уникатен дизајн и незаборавлив изглед на моторот.

Име на продукт:Hamachi MIKU MAX
Сила на мотор:800W BOSCH
Волтажа на мотор:60V
Контролер:12 mosfets
Максимална брзина:45 km/h
Тип на батерија:Литиумска
Капацитет на батерија:60V-20Ah
Опсег на батерија:50-60km (една личност-70кг)
Животен рок на батерија:1000 полнења
Време на полнење4 часа
Кочници (Напред+Назад):Диск
Големина на гуми:3.0-10′ Tubeless
Димензии на продукт:1660x320x1210 мм
База на тркала:1210 мм
Носивост:100кг
Тежина на батерија:9 кг
Додатна опрема:Темпомат + USB slot + Сигуросен систем

Упатство за употреба

Сопственикот е должен да врши редовно оддржување :
1.Редовно чистење (Напомена да не се чисти дирекно со вода)
2.Редовна контрола на исправноста на кочниците и електрониката
3.Редовна контрола на притисокот на воздухот во гумите пропишан на самата гума
4.Редовна контрола на нивото на батеријата (Напомена да не се празни под 10 % секогаш

да се оддржува ниво над 10 % )

Дополнителни информации

Подкатегорија