по порачка за 1-2 дена - 2590€

E-SKUTER HAWK

159,285 ден

159,285 ден

Подкатегорија
This option is required
Скутер Електричен
Clear selection
SKU: Не е достапно Категорија
EAN: N/A

Опис

Напредокот на технологијата и се поголемиот интерес за скутери, возила и велосипеди на електричен погон во глобални рамки на нашиот пазар го донесе HAMACHI HAWK , електричниот скутер кој изобилува со одлични перформанси , елегантна линија, моќен три коловатен придвижувач , како и неговите акцесоари што вклучуваат полнач за батеријата, радио со блутут технологија, звучници и USB влез.

Новиот и подобрен контролер кој содржи 12 мосфетс овозможува за оптимално искористување на батеријата. Овој факт заедно со тоа што секоја батерија е тестирана на 1000 циклуси на полнење.

 

Модел:HAWK
Моќност:1800 W
Батерија: Двојна 72V 20Ah x 2=40a Литиум
Досег: 130 км
Време на полнење: од 0% – 100% – 4 часа / 6-8 часа
Маса на возилото: 130 kg
Должина x Ширина x Висина:1.850 mm x 710 mm x 1.100 mm
Меѓуоскино растојание: 1.325 mm
Максимална брзина:45 km/h
Предна гума:110/70-12
Задна гума:120/70-12
Bluetooth FM радио
Звучници
USB порта

Упатство за употреба

Сопственикот е должен да врши редовно оддржување :

1.Редовно чистење (Напомена да не се чисти дирекно со вода)

2.Редовна контрола на исправноста на кочниците и електрониката

3.Редовна контрола на притисокот на воздухот во гумите пропишан на самата гума

4.Редовна контрола на нивото на батеријата (Напомена да не се празни под 10 % секогаш

да се оддржува ниво над 10 % )

Дополнителни информации

Подкатегорија